Ракомет

ЃЕР ПРВ ФИНАЛИСТ НА ЗАВРШНИОТ ТУРНИР ВО БУДИМПЕШТА

РАКОМЕТ - ЛШ
УНГАРСКИОТ ШАМПИОН ГО ПОБЕДИ МИТЈИЛАНД СО 29:26 ЗА ПЛАСМАН ВО ФИНАЛЕТО

ЖРК ВАРДАР СЦБТ ВО БОРБА ЗА ФИНАЛЕ

РАКОМЕТ - ЛШ
РАКОМЕТАРКИТЕ НА ЖРК ВАРДАР СЦБТ ПРОТИВ БУДУЌНОСТ ЗА ФИНАЛЕ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ВАРДАР СО 25-24 ГО ДОБИ ’’ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ’’ СО МЕТАЛУРГ

РАКОМЕТ
Ракометарите на македонскиот првак Вардар остварија победа од 25:24 над Металур во првото дерби од годинашниов шампионат на Македонија.

РАКОМЕТАРКИТЕ НА ВАРДАР ГО ОДРАБОТИЈА ПРВИОТ ТРЕНИНГ

РАКОМЕТ
Вардар СЦБТ пристигна во Будимпешта и веќе го одработи првиот тренинг во пресрет на полуфиналната пресметка со Будуќност во ЛШ.

СЕРГЕЈ САМСОНЕНКО НЕЗАДОВОЛЕН ОД СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ФЛЕНЗБУРГ

РАКОМЕТ
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВАРДАР СМЕТА ДЕКА СУДИИТЕ ГО ОШТЕТИЛЕ НАШИОТ ШАМПИОН ВО 1/4 ФИНАЛЕТО НА ЛШ

СЕРГЕЈ САМСОНЕНКО НЕЗАДОВОЛЕН ОД СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ФЛЕНЗБУРГ

РАКОМЕТ
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВАРДАР СМЕТА ДЕКА СУДИИТЕ ГО ОШТЕТИЛЕ НАШИОТ ШАМПИОН ВО 1/4 ФИНАЛЕТО НА ЛШ

НАСТАПОТ НА Ф.4 КАКО КРУНА НА УСПЕШНАТА СЕЗОНА ЗА ЖРК ВАРДАР

РАКОМЕТ
Македонскиот ракометен првак,ЖРК Вардар, викендов ги игра натпреварите од фајнл-фор турнирот во Будимпешта од Лигата на шампионите.

РАКОМЕТАРКИТЕ СТАРТУВАА СО ПОДГОТВКИТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА

РАКОМЕТ
Селекторот на женската ракометна репрезентација Македонија, Ристо Магдинчев ја направи првата прозивка за двомечот со Германија.

Pages

Subscribe to RSS - Ракомет