Одбојка

ДЕБИ ТРИУМФ НА ОДБОЈКАРИТЕ ВО ГРАЦ, ПРОБЛЕМИТЕ ЗАД СЕБЕ

ОДБОЈКА - ЕЛ
И покрај негрижата од релевантните структури во нашата држава македонските одбојкари покажаа големо срце во дуелот против Австрија.

СО АВТОБУС ВО ГРАЦ НА ДЕБИТО ВО ЕВРОЛИГАТА

ОДБОЈКА
Не завршуваат проблемите за најдобрите одбојкари, кои одново со позајмен автобус од РК Вардар ќе патуваат во Грац.

ПОРАЗ ОД ПОЛСКА ЗА КРАЈ НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ

ОДБОЈКА
Одбојкарите не обезбедија пласман на ЕП во 2015 година.

СО ПОЛСКА ЗА ПРЕСТИЖ БЕЗ РЕЗУЛТАТСКИ ИМПЕРАТИВ

ОДБОЈКА
Македонските одбојкари привршуваат уште еден неуспешен циклус од квалификациите за ЕП.

МАКЕДОНИЈА ЗАГУБИ ОД СЛОВЕНИЈА 3:2

ОДБОЈКА
ПОРАЗ НА ОДБОЈКАРИТЕ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП

ОДБОЈКАРИТЕ НА КВАЛИФИКАЦИСКИ ТУРНИР ВО СТОЖИЦЕ

ОДБОЈКА
На вториот турнир од квалификациите за пласман на ЕП во 2015 година,Македонија ќе се обиде да го поправи впечатокот од Вроцлав.

МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ ЛЕТОНИЈА

ОДБОЈКА
ОДБОЈКАРИТЕ ДЕНЕСКА СЕ СРЕЌАВААТ СО ЛЕТОНИЈА ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП

ПОРАЗ НА ОДБОЈКАРИТЕ ОД ПОЛСКА

ОДБОЈКА
Македонската одбојкарска репрезентација го доживеа и вториот пораз на квалификацискиот турнир во Вроцлав од квалификациите за ЕП 2015

Pages

Subscribe to RSS - Одбојка