Кошарка

КУМАНОВО ЕЛИМИНИРАН,ЛЕВСКИ НА ФАЈНЛ ФОР

КОШАРКА
Со пораз на гостување кај Левски во реванш четврфиналето,Куманово не успеа да влезе на Ф4 турнирот и го заврши настапот во БИБЛ лигата.

ДУРАНТ ГО НАДМИНА ЏОРДАН

НБА
Кевин Дурант постигна 25 поени и повеќе на 41 натпревар по ред.

ШАРЛОТ ОБЕЗБЕДИ ПЛЕЈ ОФФ

НБА ЛИГА
ШАРЛОТ Е СЕДМАТА ЕКИПА ОД „ИСТОКОТ“ ШТО ОБЕЗБЕДИ ПЛАСМАН ВО ПЛЕЈ ОФОТ

ПОБЕДИ НА МЗТ СКОПЈЕ И РАБОТНИЧКИ

ПРВА ЛИГА
МЗТ СКОПЈЕ ПОДОБАР ОД КУМАНОВО, РАБОТНИЧКИ СУПЕРИОРЕН ПРОТИВ СТРУМИЦА

АТЛАНТА ПОБЕДИ,АНТИЌ СОЛИДЕН

КОШАРКА
Со победата над Кливленд, но и по поразот на Њујорк од Вашингтон, Атланта се врати на осмата и последна позиција која носи до плеј-оф

ЧУПКОВИЌ ОБЕЗБЕДИ ТРИУМФ

Славен Чупковиќ со тројка му донесе втор триумф на Кожув по пет минути продолжение.

ФЕНЕРБАХЧЕ БЕЗ ЧЕТВРТФИНАЛЕ

ЕВРОЛИГА
БО МЕКЕЈЛЕБ НЕ УСПЕА СО ФЕНЕРБАХЧЕ ДА ВЛЕЗЕ ВО ЧЕТРФИНАЛЕТО

ОКЛАХОМА КОНЕЧНО ПОБЕДИ

НБА ЛИГА
ВО ДЕРБИТО НА „ЗАПАДОТ“ ОКЛАХОМА ПОДОБРА ОД САН АНТОНИО 104:96

КОЖУВ ЈА ПРЕЧЕКУВА ЛИРИЈА

ПРВА ЛИГА
КОЖУВ - ЛИРИЈА Е ПРВИОТ НАТПРЕВАР ОД ВТОРОТО КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА

Pages

Subscribe to RSS - Кошарка