Не е пронајдено. Обидете се со пребарување.

Последни објави

Руинирани системи за наводнување ги мачат земјоделците, со европски пари ќе се градат мали системи за наводнување

Руинирани и нефункционални системи за наводнување ги мачат голем број од земјоделците. Тие се жалат дека имаат проблеми со наводнувањетго,...

Поместен огласот за избор на членови на ДИК

Подносителот на предлогот Антонијо Милошоски реагираше на поместувањето на точката од дневен ред на Собранието за објавување на јавен оглас...

Замената на таблите за аеродромот и автопатот ќе чини 80.000 евра

Замената на 25 табли на кои ќе го пишува новото име на автопатот и аердромот ќе чини околу 80.000 евра....

Јавното обвинителство можело да ја запре сексуалната злоупотреба на 13-годишното девојче

Откако забремени и абортираше, 13 годишната штитеничка на домовите за згрижување деца чиј што старател е државата, е на безбедно...

Алаѓозовски: Не прикриваме ништо

Не прикриваме ништо, ниту одбегнуваме одговорност, изјави министерот за култура Роберт Алаѓозовски по бројните реакции за проектите на кои им...

КАНАЃАНИТЕ БЛЕСКААТ ВО УМЕТНИЧКО ЛИЗГАЊЕ,ТРЕТО ЗЛАТО ЗА БИАТЛОНЕЦОТ ФУРКАД

На ЗОИ во Пјонгчанг,канаѓаните Теса Врчју и Скот Моар освоија златен медал во уметничко лизгање во танцови двојки и влегоа...

Македонија втора во Европа по смртност на новороденчиња

Втора во Европа, прва во регионот. Македонија е на врвот по бројот на починати новороденчиња, веднаш зад Молдавија. Во земјава,...

КОД Истрага за загинатите планинари на Кајмакчалан

https://www.youtube.com/watch?v=99wt8aQE8eI&feature=youtu.be

Апанажа за петмина членови на ДИК

Петмина од осум доскорешни членови на ДИК ќе добијат апанажа, беше одлучено на денешната седница на собраниската Комисија за избори...

Вучиќ: Најдоцна до почетокот на април предлог за „Решавањето на Косово“

Кон крајот на март, најдоцна до почетокот на април ќе излезам со предлог за „Решавање на Косово“-изјави претседателот на Србија...