Не е пронајдено. Обидете се со пребарување.

Последни објави

Николовски: Можно целосно укинување на маркичките за брашното

Преговорите за увозот на српско брашно е можно да завршат со целосно укинување на маркичките, рече денеска министерот за земјоделство,...

Поднесено известување до ОЈО против трите ученички од Неготино поради насилство

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе известување до Основното јавно обвинителство против три малолетни лица на возраст од 13,...

Се чека одлука за изземањето судии во „Насилство во Центар“

Кривичниот суд во Скопје даде пауза до 10:30 часот за судењето за предметот „Насилство во Центар“ за да се одлучи...

Могерини: Чистата препорака резултат на напорите на Владата, но и на соработката на опозицијата

Чистата препорака на Европската комисија е резултат на напорите на Владата, но и на соработката на опозицијата, истакна високата претставничка на...

Европскиот Парламент повторно го повикува Закерберг да сведочи

Претседателот на Европскиот Парламент, Антониот Тајани, му испрати официјално писмо на Марк Закерберг повикувајќи го да сведочи за скандалот со...

Оптимизмот на Могерини и Заев во фокусот на грчките медиуми

Оптимизмот изразен од Могерини и Заев дека може да се најде решение на името се најде во фокусот на грчките...

Топ Тема на Ваша Страна: Дебата со Бујар Османи и Александар Николовски (18.04.2018)

Хан почуствува ,,добри вибрации ,, во Македонија но нагласи дека Владата треба да се фокусира на имплементација на реформите и...

Могерини: Се вративте на вистинскиот пат кон ЕУ

Емотивно и оптимистички, шефицата на европската дипломатија Фредерика Могерини заклучи дека Македонија се вратила на вистинскиот пат. За разлика од...

ВАРДАР ПОРАЗЕН ОД ШКЕНДИЈА,БЕЗ ПОБЕДНИК НА ПЕЛАГОНИСКОТО ДЕРБИ

На арената Филип Втори во Скопје, Вардар попладнево  го претрпе вториот пораз сезонава на домашен терен. Шкендија славеше со 3-2,...

Фејзи Азири од 8 март недостапен властите, пронајден од медиумите на клиниката за пулмологија

  Продолжуваат меѓусебните обвинувања на инстутиците какo штипскиот затвореник и обвинет во случајот „Монструм“ Фезји Азири останал во бегство месец...