Промена во македонската репрезентација, Маркоски место Филип Лазаров

Селекторот на Македонија Раул Гонзалес ја направи и првата измена во составот. На местото на Филип Лазаров на листата на играчите за дуелот со Германија ќе биде Велко Маркоски. Настапот...

Македонија против Германија за прво место во групата на ЕП

Македонската ракометна репрезентација против актуелниот европски шампион Германија вечерва ќе го одигра последниот меч од првата фаза на шампионатот во Хрватска. Двете селекции по првите две кола го обезбедија своето...

Шведска ја преслуша Хрватска и ја одведе Србија во главната фаза на ЕП

Шведска ја совлада Хрватска со 35-31 со која го обезбеди првото место во групата А на Европското првенство, но воедно ја одведе и Србија во главната фаза, а Исланд си...

Србија оствари победа, но Шведска за неа ќе решава за Главната фаза

Србија го забележа првиот триумф и остана во игра за пласман во Главната фаза на Европското првенство во Хрватска откако во Сплит на првиот меч од третото последно коло во...

ПРЕГЛЕД на Телма од ЕП ХРВАТСКА 2018 – 18.01.2018

[video width="720" height="576" mp4="http://telma.com.mk/wp-content/uploads/2018/01/Pregled-na-denot-2-18_01_2018.mp4"][/video] Видео преглед на Телма од ЕП ХРВАТСКА 2018 - 18.01.2018  

Лазаров: Победите ни даваат уште поголема самодоверба

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е презадоволен од почетните две победи на ЕП. „Имаме старт од соништата на едно првенство. Победени се квалитетни ривали Словенија и Црна Гора....

Лазаров: Имаме старт од соништата

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е презадоволен од почетните две победи на ЕП. - Имаме старт од соништата на едно првенство. Победени се квалитетни ривали Словенија и Црна...

Не ја пропуштајте завршницата на првата фаза во Сплит и Пореч

Завршница на првата фаза во групите А и Б од натпреварите на Европското ракометно првенство во Хрватска. Домаќинот Хрватска и светскиот првак Франција се двете репрезентации кои го обезбедија местото...

Ристовски: Благодарност до сите навивачи, без нив ќе беше потешко

Голманот Борко Ристовски напоменува дека не е битно кој блескал, кој дал најмногу голови или кој имал клучна одбрана, најважно е дека Македонија победува и очекува уште подобри игри во...

Гонзалес: Јас сум задоволен, имаме максимални четири бода

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес очекувано беше среќен по триумфот против Црна Гора. „Јас сум многу задоволен, победивме на два натпревари и имаме 4 бода. Не започнавме добро во првото полувреме,...