ИНТЕРСТЕЛАР

Научниците велат дека се ближи крајот на нашиот престој на Земјата и затоа тим истражувачи тргнува во најважната мисија во историјата, ја напуштаат нашата галаксија за да дознаат дали постои надеж за човештвото меѓу ѕвездите. Фимот е добитник на „Оскар“.

Режија: ; Улоги: Метју Меконахи, Ен Хатавеј и Џесика Честејн

https://www.youtube.com/watch?v=Lm8p5rlrSkY

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Филмови

ДОУШНИК

Црна комедија базирана на вистинската приказна за најпознатиот корпоративен доушник во историјата на Америка. Витакер кој...