Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот.

Денеска со Анита Стојановска-Буховски

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

Благоја Милевски, селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21. година го објави списокот за контролата со Романија.
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал успешно се врати на терените по тримесечното отсуство поради повредата на дланката.
Со осумте натпревари од 2.коло во групите Е, Ф, Г и Х вечер продолжува фудбалската Лига на шампиони.
ПОБЕДА ЕДИНСТВЕНА ОПЦИЈА ПРОТИВ ЛУКСМЕБУРГ ЗА ФУДБАЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА
ВАРДАР НАЈВУВА ПОБЕДА ПРОТИВ ЗАГРЕБ НА ПОСЛЕДНИОТ НАСТАП ВО СРЦ „КАЛЕ“
ДИБИРОВ И ДУШЕБАЕВ МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ СЕДУМ

Филмови

Септември, 2014 - 19:15
Легендарната крими серија со јунаците од специјалната единица на њујоршката полиција, секој ден на Телма од 19.15 часот. Во главните улоги настапуваат Кристофер Мелони, Мариска Харгитај, Дан Флорек и Ајс-Ти.
Трилер
Септември, 2014 - 21:00
Шефот и неговите службеници во канцеларијата - како арена на сите можни и неможни битки... Урнебесна комична серија со Џон Красински, Реин Вилсон, Џена Фишер и Брајан Баумгартнер во главните улоги.
Комедија
Септември, 2014 - 20:00
Руска тв серија снимана според истоимениот култен роман на Иљф и Петров, со Олег Меншиков во главната улога.
Драма
Септември, 2014 - 22:15
Исповед на една од најславните јапонски гејши... Вонредната Жији Жанг ја толкува главната улога во оваа драма добитник на три Оскари, а режијата е на Роб Маршал.
Биографија