Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Соња Николовска

Понеделник - петок, во 22:20

Сабота, Јули 26, 2014 - 16:00

СПОРТ

Пет победи и еден пораз е билансот што го остварија најдобрите кошаркари во досегашниот подготвителен период.
Избраничките на селекторот Аце Станковски против Тунис ќе се борат за 17 место на Мундијалот во нашата држава.
Нашите надежи со еден успех ја избегнаа последната позиција во групата Д и ќе разигруваат за пласман од 9 до 16 место на ЕП - „Б“.
КОШАРКАРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЈА СОВЛАДА ЦРНА ГОРА 65:58
ПРВ ТРИУМФ НА ВИНЧЕНЦО НИБАЛИ НА НАЈПРЕСТИЖНАТА ВЕЛОСИПЕДСКА ТРКА
ВТОРА ПОБЕДА ВО КАРИЕРАТА ЗА ДАНИ РИКАРДО ОД РЕД БУЛ

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јуни, 2014 - 22:15
ТВ-серијата која и по четири децении од емитувањето е ненадмината со својот хумор, сатира и сарказам кон општествените случувања. Задолжителна лектира за секоја генерација... Ерик Ајдл, Тери Џоунс, Мајкл Палин, Греем Чепмен, Тери Гилиам и Џон Клиз се авторите и главни актери во оваа легендарна серија. Премиерно на Телма секој ден од понеделник до петок од 22.15, со репризно емитување наредниот ден во 17.30.
Комедија
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма
Јули, 2014 - 22:45
Култна драма на Федерико Фелини од 1960-тата, за животот на тогашниот римски џет-сет, добитник на Оскар, со Марчело Мастројани, Анук Еме и Анита Екберг во главните улоги.
Драма