Вести

Секој ден во 12:30, 15:30, 18:30 и 22:30 часот. Денеска со Виолета З.Стојановска

Сабота - Недела 20:00 часот

Понеделник, Октомври 13, 2014 - 08:00

СПОРТ

Во реприза од финалето во Макеоднија пред четири години Норвешка за шестата титула ја доби Шпанија 28:25 на ЕП во Унгарија и Хрватска.
Пенал рулетот овојпат на страната на македонската хокерска репрезентација која им се реваншира на младинците од Бугарија.
Австриецот ја обезбеди 27 победа во Светскиот куп откако беше убедливо најбрз на четвртиот велеслалом сезонава во Алпско Скијање.
Доминација на автриските скијачки во супервелеслалом на вториот супер џи што се возеше во Валдизер.
Портланд го продолжи победничкиот низ на пет средби, Атланта славеше 12 пат во последните 13 меча.
Мадридски Реал рутинирано го доби финалето против аргентинскиот тим Сан Лоренцо со 2:0 на Светскиот клупски Куп во Мароко.