Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Јулијана Пешевска

Понеделник - петок, во 22:20

Сабота, Април 19, 2014 - 16:00

Економија

Путин експресно одговори на писмото од Баросо: „Газпром“ одговара само за доставата на гас во Европа, а Украина гарантира непречен транзит
Фабриката за автомобилски делови „Руен“ од Кочани е првата компанија во стечај чиј недвижен имот се продаде на електронска аукција.

СПОРТ

ПЕРО АНТИЌ ПОСТИГНА ОСУМ ПОЕНИ ЗА АТЛАНТА ВО ТРИУМФОТ НАД ФАВОРИТОТ ИНДИЈАНА ВО ПРВИОТ ПЛЕЈ-ОФ МЕЧ
Британескиот Ф1 пилот,Луис Хамилтон беше супериорен во својата 25 ГП победа за која се избори на денешната трка Во Кина.
Двете првопласирани екипи во серија А, Јувентус и Рома славеа победи во натпреварите од 34.коло на фудбалското првенство на Италија.
Металург не успеа уште еднаш да блесне пред своите гледачи бидејќи овојпат беше прегазен од Кил со 31:21 во првото четвртфинале од ЛШ.
Работнички со убедлив триумф кај Ренова го задржа врвот на табелата по одигрувањето на 27 коло во Првата македонска фудбалска лига.
Откако беше поразен во полуфиналето од Рожер Федерер во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ најави подолга пауза поради повреда.

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Април, 2014 - 23:00
Вонредна биографска драма за најистакнатата членка на анти-нацистичкото движење во Германија, ,Бела Роза, за време на Втората светска војна... Јулиа Јенч ја толкува главната улога во оваа многунаградувана драма на режисерот Марк Ротмунд.
Биографија
Април, 2014 - 13:00
Холивудски блокбастер кој ги помести границите на анимираниот филм. Добитник на Оскар и 30 други филмски награди...
Анимиран
Април, 2014 - 22:15
Романтична љубовна драма за една танцова двојка во стилот на ,Танц со ѕвездите, ... Ејми Смарт, Том Малој и Били Зејн настапуваат во главните улоги.
Романтичен