Вести Јуле

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот.

Денеска со Јулијана Пешевска

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

По трите порази нашите ракометни надежи се израдуваа на првиот успех против Србија и ги задржаа шансите за СП.
Кошаркарската репрезентација на Македонија вчеравечер во Минск ја совлада Белорусија со 81:70 и се доближи на чекор до пласман на ЕП.
Актуелниот шампион на Отвореното првенство на САД во тенис, Рафаел Надал нема да учествува на годинашниов Грен слем турнир во Њујорк.
Автомобилистот Игор Стефановски – Иџе победи во Швајцарија и две трки пред крајот го обезбеди шампионскиот трофеј.
Младиот состав што го предводи Александар Џикиќ славеа среде Минск и со трет триумф се доближија на еден чекор од пласман на ЕП.
Со погодокот на резервистот Филип Петковски „црвено црните“ направија пресврт и со три од три останаа на врвот од табелата во ПМФЛ.

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма
Август, 2014 - 22:15
Несигурниот Тери се сомнева дека свршеничката го изневерува... Трилер во режија на Алекс Меркин, со Британи Марфи и Мајк Фогел во главните улоги.
Трилер