Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Сања Васиќ

Понеделник - петок, во 22:20

Сабота, Јули 26, 2014 - 16:00

СПОРТ

Нико Розберг ќе стартува од првото место на 11 трка во формула 1 шампионатот за ГН на Унгарија, моторот на Луис Хамилтон не издржа.
И Финска ги совлада нашите надежи по Словенија и Норвешка за крај на можноста да изборат пласман на второто место во групата.
ЧЕТВРТА ПОБЕДА НА КОШАРКАРИТЕ ПОД РАКОВОДСТВО НА СЕЛЕКТОРОТ АЛЕКСАНДАР ЏИКИЌ
ДАНСКА ЈА ПОБЕДИ МАКЕДОНИЈА СО 20 ГОЛОВИ РАЗЛИКА
МАКЕДОНИЈА ЗАГУБИ ОД ФРАНЦИЈА 25:22
Македонската јуниорска репрезентација (20 години) стартуваше со убедлив пораз на ЕП од бранителот на титулата Шпанија со 33:22.

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јуни, 2014 - 22:15
ТВ-серијата која и по четири децении од емитувањето е ненадмината со својот хумор, сатира и сарказам кон општествените случувања. Задолжителна лектира за секоја генерација... Ерик Ајдл, Тери Џоунс, Мајкл Палин, Греем Чепмен, Тери Гилиам и Џон Клиз се авторите и главни актери во оваа легендарна серија. Премиерно на Телма секој ден од понеделник до петок од 22.15, со репризно емитување наредниот ден во 17.30.
Комедија
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма
Јули, 2014 - 23:00
Вонредна драма за една млада турчинка која доаѓа во Германија за да си го најде своето место под сонцето... Режијата е на Фео Аладаг, а во главната улога настапува Сибел Кекили.
Драма