Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. 

Денеска со Дарко Чекеровски

Понеделник - петок, во 22:20

Четврток, Јули 24, 2014 - 20:45

СПОРТ

ХЕЛСИНКИ ГО ЕЛИМИНИРА РАБОТНИЧКИ СО МИНИМАЛНА ПОБЕДА 2:1
РАКОМЕТАРКИТЕ УБЕДЛИВО ПОРАЗЕНИ ОД РОМАНИЈА 37:23
ИЛИЈА НАЈДОСКИ И САША КИРИЌ НОВИ ТЕХНИЧКИ МЕНАЏЕРИ
МЕТАЛУРГ ПОКАЖА КАРАКТЕР И ЖЕЛБА ЗА УСПЕХ
МИЛЕ КРСТЕВ СО ГОЛ ВО 90 МИНУТА МУ ДОНЕСЕ ПЛАСМАН НА МЕТАЛУРГ ВО ТРЕТОТО КОЛО НА ЕВРОПА ЛИГАТА
Втора шанса добива поранешниот репрезентативец Карлос Дунга на кормилото на најуспешната фудбалска нација.

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јуни, 2014 - 22:15
ТВ-серијата која и по четири децении од емитувањето е ненадмината со својот хумор, сатира и сарказам кон општествените случувања. Задолжителна лектира за секоја генерација... Ерик Ајдл, Тери Џоунс, Мајкл Палин, Греем Чепмен, Тери Гилиам и Џон Клиз се авторите и главни актери во оваа легендарна серија. Премиерно на Телма секој ден од понеделник до петок од 22.15, со репризно емитување наредниот ден во 17.30.
Комедија
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма