Вести Вики

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. 

Денеска со Виолета Стојановска

Понеделник - петок, во 22:20

Петок, Август 1, 2014 - 21:00

СПОРТ

Фудбалската федерација на Македонија работи и постапува во согласност со правилниците усогласени со УЕФА и ФИФА.
Иако започна максимално успешно во новата сезона ФК Вардар има еден куп забелешки кон ФФМ за досегашниот дел од шампионатот.
По 16 месечната изградба на крајот од ова лето ќе заживее нов спортски комплекс со арена од 6.500 седишта во општина Аеродром.
Белгиските кошаркари триумфираа на дуелот одигран во Шарлоа, со резултат од 63:60,,4.коло квалификации за ЕП во 2015 година.
Денешниот пораз од Исланд и победа на Русија над Србија ,ја позиционираа македонската кадетска селекција на 3.место во групата И1.
Синоќа на „Сантијаго Бернабеу“ во првата средба од Суперкупот на Шпанија Реал Мадрид и градскиот ривал Атлетико одиграа нерешено 1:1.

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма