Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Соња Николовска

Понеделник - петок, во 22:20

Понеделник, Јули 21, 2014 - 21:00

СПОРТ

МАКЕДОНИЈА ВО ПРВОТО КОЛО НА СП СО АВСТРИЈА
ХАМЕС РОДРИГЕЗ НАЈДОЦНА ДО УТРЕ ЌЕ ПОТПИШЕ ЗА РЕАЛ МАДРИД
БРОНЗЕН МЕДАЛ ЗА ОЛИВЕРА НАКОВСКА БИКОВА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ГЕРМАНИЈА - ВОЗДУШЕН ПИШТОЛ
СОЕДИНЕТИТЕ АМЕРИКАНСКИ ДРЖАВИ ВО ФИНАЛЕТО ПОДОБРИ ОД БРАЗИЛ
Најдобрите ракометари ќе се надигруваат со Хрватска, БИХ, Австрија, Иран и Тунис.
Нико Розберг ги израдува домашните фанови во Хокенхајм, Луис Хамилтон стартуваше од 20 позиција и заврши трет на ГН Германија.

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јуни, 2014 - 22:15
ТВ-серијата која и по четири децении од емитувањето е ненадмината со својот хумор, сатира и сарказам кон општествените случувања. Задолжителна лектира за секоја генерација... Ерик Ајдл, Тери Џоунс, Мајкл Палин, Греем Чепмен, Тери Гилиам и Џон Клиз се авторите и главни актери во оваа легендарна серија. Премиерно на Телма секој ден од понеделник до петок од 22.15, со репризно емитување наредниот ден во 17.30.
Комедија
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма
Јули, 2014 - 23:00
Младата, прекрасна Лилиан му се придружува на патувачкиот театар и веднаш ги бранува страстите во трупата... Сценариото и режијата се на Федерико Фелини во оваа комична музичка драма снимена во 1950-тата, а во главните улоги настапуваат Карла дел Поџио и Џулиета Масина.
Комедија