Вести

Секој ден во 15:30, 18:30 и 21:40 часот. Денеска со Сања Васиќ

Понеделник - петок, во 22:20

Сабота, Јули 26, 2014 - 16:00

СПОРТ

КОШАРКАРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЈА СОВЛАДА ЦРНА ГОРА 65:58
СРБИЈА ГО СОВЛАДА ДОМАЌИНОТ УНГАРИЈА 12:7 ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО
ПРВ ТРИУМФ НА ВИНЧЕНЦО НИБАЛИ НА НАЈПРЕСТИЖНАТА ВЕЛОСИПЕДСКА ТРКА
МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА ЗА ПЛАСМАН ОД 9 ДО 16 МЕСТО НА ЕП ВО АВСТРИЈА
ВТОРА ПОБЕДА ВО КАРИЕРАТА ЗА ДАНИ РИКАРДО ОД РЕД БУЛ
БЛАЖЕВСКИ ГО ПОДОБРИ ДРЖАВНИОТ РЕКОРД ЗА 4 СЕКУНДИ И 34 СТОТИНКИ

Филмови

Април, 2014 - 22:30
Декстер Морган, полицискиот форензичар кој дење ги открива траговите од убиствата, но ноќе тргнува во директна потрага по извршителите... Мајкл Ц. Хол во главната улога во оваа многу гледана крими тв-серија во продукција на Шоутајм.
Драма
Јуни, 2014 - 22:15
ТВ-серијата која и по четири децении од емитувањето е ненадмината со својот хумор, сатира и сарказам кон општествените случувања. Задолжителна лектира за секоја генерација... Ерик Ајдл, Тери Џоунс, Мајкл Палин, Греем Чепмен, Тери Гилиам и Џон Клиз се авторите и главни актери во оваа легендарна серија. Премиерно на Телма секој ден од понеделник до петок од 22.15, со репризно емитување наредниот ден во 17.30.
Комедија
Јули, 2014 - 19:15
Шпанска провинција,1905-та. Младиот Хулио пристигнува во елитниот хотел и се вработува во послугата, а целта му е да го разјасни претходното мистериозно исчезнување на неговата сестра... Возбудлива тв-серија во 32. епизоди во продукција на шпанската Антена 3, со Адриана Озорес и Јон Гонзалес во главните улоги.
Драма
Јули, 2014 - 23:00
Вонредна драма за една млада турчинка која доаѓа во Германија за да си го најде своето место под сонцето... Режијата е на Фео Аладаг, а во главната улога настапува Сибел Кекили.
Драма