Фудбал

БЕНФИКА И СЕВИЛЈА ОБЕЗБЕДИЈА ПРЕДНОСТ

ЛИГА НА ЕВРОПА
Бенфика и Севилја остварија предност против Јувентус односно Валенсија во првите полуфинални мечеви од Лигата на Европа.

ПОЛУФИНАЛЕ ВО ЕВРОПА ЛИГАТА

ФУДБАЛ
ЈУВЕНТУС ГОСТУВА КАЈ БЕНФИКА, СЕВИЉА Е ДОМАЌИН НА ВАЛЕНСИЈА ВО ШПАНСКАТА ПРЕСМЕТКА

АНЧЕЛОТИ ЗАДОВОЛЕН ОД РЕЗУЛТАТОТ, ГВАРДИОЛА ОД ИГРАТА

ФУДБАЛ
КАРЛО АНЧЕОЛИТЕ СМЕТА ДЕКА 1:0 Е ДОБАР РЕЗУЛТАТ, ИГРАТА ОДЛИЧНА, ШАНСИТЕ РЕАЛНИ ЗА ФИНАЛЕТО , СМЕТА ГВАРДИОЛА

АНЧЕЛОТИ ЗАДОВОЛЕН ОД РЕЗУЛТАТОТ, ГВАРДИОЛА ОД ИГРАТА

ФУДБАЛ
КАРЛО АНЧЕОЛИТЕ СМЕТА ДЕКА 1:0 Е ДОБАР РЕЗУЛТАТ, ИГРАТА ОДЛИЧНА, ШАНСИТЕ РЕАЛНИ ЗА ФИНАЛЕТО , СМЕТА ГВАРДИОЛА

АНЧЕЛОТИ ЗАДОВОЛЕН ОД РЕЗУЛТАТОТ, ГВАРДИОЛА ОД ИГРАТА

ФУДБАЛ
КАРЛО АНЧЕОЛИТЕ СМЕТА ДЕКА 1:0 Е ДОБАР РЕЗУЛТАТ, ИГРАТА ОДЛИЧНА, ШАНСИТЕ РЕАЛНИ ЗА ФИНАЛЕТО , СМЕТА ГВАРДИОЛА

АНЧЕЛОТИ ЗАДОВОЛЕН ОД РЕЗУЛТАТОТ, ГВАРДИОЛА ОД ИГРАТА

ФУДБАЛ
КАРЛО АНЧЕОЛИТЕ СМЕТА ДЕКА 1:0 Е ДОБАР РЕЗУЛТАТ, ИГРАТА ОДЛИЧНА, ШАНСИТЕ РЕАЛНИ ЗА ФИНАЛЕТО , СМЕТА ГВАРДИОЛА

МИНИМАЛНА ПРЕДНОСТ ЗА РЕАЛ МАДРИД

ФУДБАЛ
РЕАЛ МАДРИД СО МИНИМАЛНА ПРЕДНОСТ ВО РЕВАНШОТ ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН

МЕТАЛУРГ ГО ПОБЕДИ РАБОТНИЧКИ,ВАРДАР И ПЕЛИСТЕР ОДИГРАА 0-0

ФУДБАЛ
Со победата од 2:1 „Металурзите“ се изедначија со Работнички на врвот на табелата.

БЕЗ ГОЛОВИ НА В. КАЛДЕРОН,ВЕЧЕРВА РЕАЛ ГО ПРЕЧЕКУВА БАЕРН

ФУДБАЛ
Со нерешен резултат и без постигнат гол заврши првиот дуел од полуфиналната пресметка во ЛШ меѓу домаќинот Атлетико Мадрид и Челзи.

БЕЗ ГОЛОВИ НА В. КАЛДЕРОН,ВЕЧЕРВА РЕАЛ ГО ПРЕЧЕКУВА БАЕРН

ФУДБАЛ
Со нерешен резултат и без постигнат гол заврши првиот дуел од полуфиналната пресметка во ЛШ меѓу домаќинот Атлетико Мадрид и Челзи.

Pages

Subscribe to RSS - Фудбал