Формула 1

ХАМИЛТОН НА ПОЛ И ВО МАЛЕЗИЈА

ФОРМУЛА 1
Британецот Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата на утрешната трка за Големата награда на Малезија,

ШАМПИОНОТ ЛУИС ХАМИЛТОН СО ПОБЕДА ЈА ЗАПОЧНА НОВАТА СЕЗОНА

ФОРМУЛА 1
Шампионот во Формула 1 Луис Хамилтон на доминантен начин стигна до победата на трката за Големата награда на Австралија

АЛОНСО ГО ПРОПУШТА МЕЛБУРН

ФОРМУЛА 1
Фернандо Алонсои официјално ќе го пропушти стартот на новата сезона во Формула 1

ЛУИС ХАМИЛТОН НОВ ШАМПИОН ВО ФОРМУЛА 1

ФОРМУЛА 1
ХАМИЛТОН ПОБЕДИ И НА ПОСЛЕДНАТА ТРКА ВО АБУ ДАБИ

НИКО РОЗБЕРГ НА ПОЛ ПОЗИЦИЈА ВО АБУ ДАБИ

ФОРМУЛА 1
ОЧЕКУВАНА ДОМИНАЦИЈА НА ВОЗАЧИТЕ НА МЕРЦЕДЕС И ВО АБУ ДАБИ

ФЕРАРИ ПОТВРДИ, ФЕТЕЛ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ АЛОНСО ИДНАТА СЕЗОНА

ФОРМУЛА 1
Италијанскиот тим соопшти дека потпишал договор со Фетел до 2017 година.

ТРИУМФ НА РОЗБЕРГ ЗА НЕИЗВЕСНО ФИНАЛЕ

ФОРМУЛА 1
Двајцата возачи на Мерцедес Нико Рзоберг и Луис Хамилтон ја обезбедија 11 еден-два победа сезонава во формула 1 шампионатот.

РОЗБЕРГ НА ПОЛ ТРЕТА ГОДИНА ПО РЕД НА ПАТЕКАТА ИНТЕРЛАГОС

ФОРМУЛА 1
Возачите на Мерцедес Нико Розберг и Луис Хмаилтон го обезбедија првиот стартен ред за претпоследната трка во формула 1 шампионатот.

ЦРНИ ПРОГНОЗИ ЗА СОСТОЈБАТА НА ШУМАХЕР

ФОРМУЛА 1
Шокантна информација испрати во јавноста лекарот Гери Хирштајн во која вели дека Михаел Шумахер можеби ќе живее уште неколку месеци.

Pages

Subscribe to RSS - Формула 1