Формула 1

РОЗБЕРГ НАЈБРЗ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ГН НА БЕЛГИЈА

ФОРМУЛА 1
Нико Розберг ја избори четвртата пол позиција во низ и вкупнмо седма сезонава,откако беше најбрз во квалификациите на Спа.

ДАНИ РИКАРДО ПОБЕДИ ВО УНГАРИЈА

ФОРМУЛА 1
ВТОРА ПОБЕДА ВО КАРИЕРАТА ЗА ДАНИ РИКАРДО ОД РЕД БУЛ

РОЗБЕРГ НА ПОЛ, ХАМИЛТОН СЕ „ЗАПАЛИ“

ФОРМУЛА 1
Нико Розберг ќе стартува од првото место на 11 трка во формула 1 шампионатот за ГН на Унгарија, моторот на Луис Хамилтон не издржа.

РОЗБЕРГ ПРВ, ХАМИЛТОН СТИГНА НА ПОБЕДНИЧКИОТ ПОДИУМ

ФОРМУЛА 1
Нико Розберг ги израдува домашните фанови во Хокенхајм, Луис Хамилтон стартуваше од 20 позиција и заврши трет на ГН Германија.

ХАМИЛТОН ЗАРАБОТИ КАЗНА ОД ПЕТ МЕСТА

ФОРМУЛА 1
Поради промената на менувачот Луис Хамилтон ќе стартува од 20 позиција на трката за ГН на Германија.

НИКО РОЗБЕРГ НА ПОЛ ПОЗИЦИЈА ЗА ГН НА ГЕРМАНИЈА

ФОРМУЛА 1
ВОЗАЧОТ НА МЕРЦЕДЕС, НИКО РОЗБЕРГ, ЌЕ СТАРТУВА ОД ПРВАТА ПОЗИЦИЈА ЗА ГН НА ГЕРМАНИЈА

ХАМИЛТОН ПОБЕДИ НА СИЛВЕРСТОН

ФОРМУЛА 1
Британецот Луис Хамилтон победи на домашното Гран При и со петтиот триумф сезонава се доближи на -4 бодови до колегата Розберг.

НИКО РОЗБЕРГ НА ПОЛ ПОЗИЦИЈА ЗА ГН НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

ФОРМУЛА 1
ГЕРМАНЕЦОТ НИКО РОЗБЕРГ НА МЕРЦЕДЕС НАЈДОБАР ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ГН НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

РОЗБЕРГ НАЈБРЗ НА „РЕД БУЛ РИНГ“

ФОРМУЛА 1
Шеста еден-два победа за „Вилијамс“ од осум трки сезонава во Ф1.

МАСА НА ПОЛ ПО ПАУЗА ОД 2008 ГОДИНА

ФОРМУЛА 1
Еден два триумф за возачите на „Вилијамс“ на официјалните квалификации во пресрет на ГН Австрија.

Pages

Subscribe to RSS - Формула 1