ДА, МАДАМ!

Асприн и Сепсил се само ситни крадци се додека не украдат нешта од мртов човек и ненамерно се вмешаат во убиство…

Режија: Кори Јуен; Улоги: Мишел Јео, Синтија Ротрок, Џон Шам

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Филмови

ДОУШНИК

Црна комедија базирана на вистинската приказна за најпознатиот корпоративен доушник во историјата на Америка. Витакер кој...