АМЕРИКАНСКА ДУШИЧКА

Стар доаѓа од проблематично семејство и нема што да изгуби. Заедно со група бунтовници тргнува во потрага по слобода низ виорот на забави, изигрување на законите и тинејџерските љубови. Филм за новата генерација млади кој беше номиниран за наградата „Бафта“.

Режија: Андреа Арнолд; Улоги: Саша Лејн, Шија Ла Боуф, Рајли Кеуф

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Филмови

ДОУШНИК

Црна комедија базирана на вистинската приказна за најпознатиот корпоративен доушник во историјата на Америка. Витакер кој...